Nasza szkoła

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie pod tą nazwą istnieje od 1 września 2005 roku. Wtedy to rodzice, nie godząc się na jej likwidację, powołali Stowarzyszenie Rozwoju Wsi - Brus, Gozna, Wygoda. Objęło ono pieczę nad szkołą i stało się tym samym organem prowadzącym. Początki nie były łatwe. Rodzice wspólnie z nauczycielami dokonali wielu remontów, dzięki którym szkoła nabrała uroku i blasku.Wymieniono stolarkę okienną, wyremontowano klasy i toalety, ocieplono i wymalowano elewację. Sukcesywny postęp prac technicznych następował równolegle z nabywaniem i zastosowniem nowych pomocy naukowych, wzbogaceniem biblioteki szkolnej w najnowsze dzieła literatury polskiej i powszechnej , zakupieniem sprzętów sportowych. Dzięki projektowi Indywidualizacja procesu nauczania w klasch I-III  uzyskaliśmy tablicę multimedialną, a udział w programie Radosna Szkoła zaowocowała wyposażeniem naszej placówki w nowoczesną salę zabaw. Możemy pochwalić się także uzyskaniem certyfikatu Szkoły Pięknych Umysłów, który był zwięczeniem projektu Taki jak Mozart. Angażowanie się nauczycieli i uczniów w rozmaite przedsięwzięcia edukacyjne stanowi dla nas wielkie wyzwanie i pozwala rozwijać zdolności i zainteresowania nzszych uczniów. Ostatnie prace są związane z otoczeniem szkoły. Ułożono nowy chodnik, ale nasi uczniowie najbardziej cieszą się z kolorowego i nowoczesnego placu zabaw, który pozwala kreatywnie i radośnie spędzić wolny czas naszym uczniom i społeczności lokalnej. Dbamy o naszą szkołę, gdyż jest ona wspólnym dziełem wielu pokoleń mieszkańców wsi - Brus, Gozna, Wygoda.

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa
    Brus 59